اختصاص یارانه حمایتی ویژه به مراکز آزمایشگاهی دانش‌آموزی در نمایشگاه ایران‌ساخت

اختصاص یارانه حمایتی ویژه به مراکز آزمایشگاهی دانش‌آموزی در نمایشگاه ایران‌ساختمعاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از حمایت ویژه از مراکز آزمایشگاهی دانش‌آموزی در یازدهمین نمایشگاه ایران‌ساخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، جواد مشایخ با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت با هدف توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندسازی مجموعه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی، افزود: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در راستای کمک به ارتقای تحقیقات کاربردی، توسعه فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت و کمک به توسعه بازار و فروش شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ساخت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته، بستری مساعد را برای پیوند میان طرف‌های عرضه و تقاضا ذیل نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت فراهم کرده است و در این نمایشگاه، حمایت‌ها در قالب یارانه به مراکز آزمایشگاهی، تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، شرکت‌ها و مجموعه‌های متقاضی ارائه می‌شود.
معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی خاطرنشان کرد: پیرو همکاری مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش، آزمایشگاه‌های پژوهش‌سراها و مراکز دانش آموزی از مسیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران حمایت شده و در همین راستا، یارانه حمایتی ویژه مراکز آزمایشگاهی دانش‌آموزی برای خرید از یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران ساخت، تخصیص می‌یابد.
وی افزود: بر همین اساس، تجهیزات در سطح یک از حمایت ۶۵ درصدی و به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برخوردار می‌شوند. همچنین محصولات دارای سطح فناوری دو با حمایت ۵۵ درصدی و تا سقف یک میلیارد ریال حمایت می‌شوند. محصولات دارای سطح سه فناوری نیز در قالب حمایت ۴۵ درصدی تا میزان ۸۰۰ میلیون ریال مورد حمایت قرار می‌گیرند و بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، سقف حمایت برای هر آزمایشگاه، سه میلیارد ریال و میزان کل یارانه مورد نیاز در سال جاری برای این حمایت‌ها، ۴۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
وی با بیان ‌اینکه به خریداران و مخاطبان بالقوه تجهیزات آزمایشگاهی، تسهیلات حمایتی متنوعی اعطا می‌شود، ادامه داد: همانند سال گذشته برای محصولات سطح اول تا سوم از ۴۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی و بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان یارانه پرداخت خواهد شد. البته این حمایت‌ها مشمول شرکت‌هایی خواهد شد که به‌صورت فیزیکی در نمایشگاه حضور دارند.
وی افزود: از ویژگی‌های اصلی دوره یازدهم نمایشگاه که آن را از دوره‌های قبل متمایز می‌کند، حمایت از توسعه زیرساخت­‌های آزمایشگاهی، کارگاهی و صنعتی، حمایت از زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری شامل مراکز نوآوری، شتابدهنده­‌ها، کارخانه‌­های نوآوری و مراکز هم­‌آفرینی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در قانون جهش تولید دانش‌بنیان است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، از ۱۲ تا ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *