استخدام افراد مسن؛ این کشور سن بازنشستگی را به ٦٥ سال افزایش داد

استخدام افراد مسن؛ این کشور سن بازنشستگی را به ۶۵ سال افزایش داد


کشور ژاپن به دلیل پیری جمعیت با بحران شدید نیروی کار مواجه است. جمعیت سالخورده در ژاپن، بحران گسترده نیروی کار را در این کشور ایجاد کرده است. با این حال، شرکت ژاپن راه‌حلی برای این مشکل پیدا کرده است.

به گزارش روزنامه نیکی ژاپن به نقل از وزارت بهداشت، کار و رفاه این کشور، سال گذشته از هر ۱۰ شرکت، چهار شرکت افراد ۷۰ ساله یا بیشتر را استخدام کردند.

با توجه به اینکه کارگران مسن‌تر مستعد حوادث حین کار هستند، این یک انتخاب ایده‌آل نیست اما گزینه‌های اندکی در ژاپن برای این مشکل وجود دارد.

تضعیف ین، ژاپن را به محل کار غیرجذابی برای خارجی‌ها تبدیل کرده همچنین جوانان ژاپنی را به دنبال مشاغل پردرآمدتر برای رفتن به خارج از کشور سوق داده است.

تشدید این مشکل مشارکت اندک نیروی کار در میان زنان است همچنین شرکت‌های ژاپنی محدودیت‌های سنی کارگران را حذف می‌کنند.

ژاپن در سال ۲۰۱۳، انعطاف‌پذیری را به سن بازنشستگی ۶۰ ساله خود اضافه کرد تا به کارمندان اجازه دهد در صورت تمایل تا ۶۵ سالگی به کار خود ادامه دهند. این اقدام با واکنش شرکت‌هایی مواجه شد که پنج سال اضافی را به‌عنوان بار هزینه می‌دانستند. برای دور زدن این ماده، برخی پس از ۶۰ سالگی شروع به استخدام مجدد کارگران با قراردادهای جدید، اغلب با حقوق کمتر و شرایط بدتر کردند. این تغییر در چند سال اخیر رخ داده است.

کشورهایی که افراد مسن همچنان در نیروی کار باقی می‌مانند شامل کشورهای آلمان، سنگاپور، بریتانیا و فرانسه است.

۴٧٢٣۶


منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *