اعلام آخرین وضعیت پرونده ترور سردار سلیمانی از سوی کدخدایی

اعلام آخرین وضعیت پرونده ترور سردار سلیمانی از سوی کدخداییرئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور سردار قاسم سلیمانی،‌ آخرین وضعیت این پرونده را تشریح کرد.

عباسعلی کدخدایی در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: شهید حاج سلیمانی تمام زندگی‌اش را برای دفاع از مردم مظلوم در منطقه هدیه کرد و ایثارگرانه در این مسیر حرکت کرد. طبیعتا به این زودی‌ها روشن نمی‌شود که شهید سلیمانی چه اقدامات اساسی برای تامین حقوق مردم منطقه و ظلمی که به مردم منطقه شده، انجام داده است.  این زحمات و ایثارگری‌ها از سوی دشمن با پاسخ جنایتکارانه‌ای روبرو شد. جنایتی که در تاریخ ماندگار شد و نسبت به ایشان عمل شد و ایشان را ترور کردند؛ آن هم از سوی یک دولتی مثل آمریکا که امیدوارم پاسخ درخوری به آن داده شود.
وی افزود: آنچه که در این پرونده پیگیری می‌کنیم در بعد داخلی است که انجام شد و از قوه قضاییه در داخل تشکر می‌کنم که پرونده را در ابعاد حقوقی و کیفری جلو بردند. کیفرخواست آماده و تقدیم دادگاه شده است و باید پرونده را دادگاه بررسی کند تا اگر نواقصی بود پرونده را به دادسرا اعاده دهد.  
کدخدایی در پایان گفت: متاسفانه در بعد بین المللی ابزارهایی برای پیگیری این گونه مسایل نداریم. آنچه که تاکنون توانستیم از مفاد برخی از اسناد بین المللی بدست آوریم راهکاری است که باید طرح دعوایی کنیم اگر آمریکایی‌ها پاسخگو نباشند.
بخش دیگری از این مصاحبه در مورد پژوهشکده شورای نگهبان را اینجا بخوانید.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *