« زندان شناور » در بریتانیا؛ پناهجویان قرار است اینجا اقامت کنند/ عکس

« زندان شناور » در بریتانیا؛ پناهجویان قرار است اینجا اقامت کنند/ عکس

به گزارش خبرآنلاین به نقل از یورونیوز، فعالان مدنی از این کشتی به عنوان «زندان شناور» یاد می‌کنند و طرفداران طرح نیز بر این باورند که روی این کشتی «شرایط استاندارد و مناسبی» برای پناهجویان در نظر گرفته شده است. این کشتی با ۲۲۲ اتاق کوچک ظرفیت پذیرش ۵۰۰ پناهجو را دارد. ریشی سوناک نخست‌وزیر کنونی بریتانیا خود از خانواده‌ای مهاجر است.

قوانین آمد و شد در این کشتی مانند قوانین اسکان پناهجویان در هتل است. پناهجویان می‌توانند روزانه صبح از کشتی خارج شده و شب به محل اقامت خود بازگردند. اما اگر شب به اینجا بازنگردند، برگه اخطار دریافت می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند ۷ روز پیاپی درخواست مرخصی کنند.

فعالان مدنی از این کشتی به عنوان «زندان شناور» یاد می‌کنند و طرفداران طرح نیز بر این باورند که روی این کشتی «شرایط استاندارد و مناسبی» برای پناهجویان در نظر گرفته شده است.

به گفته مقام‌های بریتانیایی، پناهجویان می‌توانند با اتوبوس‌های مهیا شده خودشان را به شهر ویموث در نزدیکی بندرگاه برسانند و تا شب به محل اقامت خود بازگردند.

خبر استقرار ۵۰۰ پناهجو در این کشتی، به اندازه خبر تصویب لایحه مهار پناهجویان غیرقانونی در پارلمان بریتانیا با انتقادهای گسترده نهادهای بین‌المللی همراه شده است.

دولت بریتانیا امیدوار است با استفاده از این کشتی و سایت‌های نظامی قدیمی، بتواند دست‌کم ۳۰ هزار پناهجو را اسکان دهد. در حال حاضر ۵۰ هزار پناهجو در هتل اقامت دارند که هزینه‌های سنگینی برای دولت بریتانیا در پی داشته است.

فعالان مدنی از این کشتی به عنوان «زندان شناور» یاد می‌کنند و طرفداران طرح نیز بر این باورند که در اینجا «شرایط استاندارد و مناسبی» برای پناهجویان در نظر گرفته شده است.

یک شهروند بریتانیایی مخالف این طرح که پلاکاردی با شعار «مخالفت با راست افراطی» در دست دارد و به جمع معترضان در مقابل این کشتی پیوسته، درباره کاربرد در نظر گرفته شده برای این کشتی به اسکای‌نیوز می‌گوید: «چند اتاق پذیرایی و سالن ورزش آن به کنار، اینجا یک زندان شناور است که البته کمی به ظاهر آن رسیده‌اند اما واقعیتش را بخواهید درنهایت فرقی با زندان نمی‌کند.»

۲۳۳۲۳۳


منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *