فرهنگ ایران قابل ارائه به جهان است

فرهنگ ایران قابل ارائه به جهان استایسنا/فارس سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر فرهنگ ایران قابل ارائه به جهان است این را مدیون فارس و شیراز هستیم.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل کمالی امروز، اول مهر در آئین استانی زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس استان فارس، هفته دفاع مقدس و ایثار و شهادت در شیراز گفت: استان فارس در طول تاریخ سرآمد عرصه‌های مختلف بوده است از این رو موفقیت دانش آموزان استان فارسی تعجب ندارد.
وی افزود: اگر فرهنگ ایران قابل ارائه به جهان است این را مدیون فارس و شیراز هستیم. از این‌رو با توجه به تاریخ درخشان استان فارس در زمینه فرهنگ و تمدن، دانش‌آموزان‌ فارس حق دارند در عرصه‌های مختلف رقابت، حرف برای گفتن داشته باشند.
کمالی ادامه داد: در راستای همکاری در ایجاد کریدور علمی استان فارس و جهان اسلام، طرح برادر خواندگی دبیرستان رازی شیراز با مدرسه جمهوری اسلامی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه پیشنهاد می‌شود.
وی با بیان اینکه تجربه نشان می‌دهد در حوزه آموزش و پرورش، ایرانی‌ها سرآمد جهان هستند، گفت: از علل موفقیت ایران در جهان، سیستم آموزش و پرورش است که دانش‌آموزان را قوی پرورش می‌دهد. بنابراین ایرانی‌ها خیلی راحت می‌توانند نظریه اسلامی را ارائه دهند همچنین امیدواریم دانش‌آموزان ایرانی بتوانند با سعی و تلاش مضاعف کشورمان را در جهان سرافراز کنند.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *