هر دانش‌آموز عضو یکی از تشکل‌های دانش‌آموزی می‌شود

هر دانش‌آموز عضو یکی از تشکل‌های دانش‌آموزی می‌شودمعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز کنشگری مسئولان تشکل‌های دانش آموزی در سطح مدارس برای اجرایی کردن برنامه‌ها و فعالیت‌های پرورشی خبر داد.

به گزارش ایسنا، اصغر باقرزاده در این باره گفت: براساس برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی و محور هویت، مدیران مدارس زمینه کنشگری دانش آموزان را فراهم می کنند به نحوی که هر دانش آموز عضو یکی از تشکل‌های دانش آموزی می‌شود و مدیران مدارس برای هریک از تشکل‌های دانش آموزی یک نفر از دانش آموزان علاقه مند و توانمند مدرسه را به عنوان رئیس تشکل انتخاب کنند.
وی ادامه داد: ما در مدارس ۶ تشکل شامل بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، هلال احمر، هیات دانش آموزی، پیشتازان گروه جهادی، هیات مذهبی و شورای دانش آموزی داریم که این امکان برای همه دانش آموزان علاقه مند فراهم شده است تا از ابتدای سال تحصیلی جاری در یکی از تشکل‌ها بنا بر علاقه خود عضو شوند.
باقرزاده اظهار کرد: مسئولان تشکل‌های دانش آموزی تعریف شده در سامانه سیدا توسط مدیران مدارس این دسترسی را دارند که نسبت به پیگیری امورات مرتبط با ماموریت های تشکل خود در مدرسه اقدام کنند.
معاون وزیر با اشاره به ضرورت میدان دادن به دانش آموزان، جوانان و نوجوان براساس بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: در حال حاضر این امکان برای مسئولان تشکل‌های دانش آموزی فراهم شده است که از طریق سامانه my.medu.ir و بخش نورینو وارد تشکل خود شوند و موارد مختلف را پیگیری و اخبار، اطلاعیه و ماموریت‌ها را از سطوح استانی، کشوری و شهرستانی دریافت کنند همچنین نسبت به گروه بندی و تعیین مسئولین کمیته‌های زیرمجموعه خود اقدام کنند. این امکان برای مسئولان تشکل ها وجود دارد که گزارش فعالیت‌های خود را ارسال کنند و در زمینه به اشتراک گذاری تجارب، با سایر تشکل‌ها و رصد و ارزیابی فعالیت‌های مدارس، کنشگری لازم را داشته باشند.
باقرزاده گفت: با توجه به ضرورت انگیزه بخشی به فعالیت‌های تشکل‌های دانش آموزی، سیستم امتیازدهی برای کنشگری دانش آموزان در قالب تشکل‌های دانش آموزی درنظر گرفته شده است که هر تشکلی به واسطه کمیت و کیفیت فعالیت هایی که دارد، می تواند جایگاه و رتبه خود را ارتقاء دهد. مدارسی موفق هستند که مسئولان تشکل‌های دانش آموزی قوی انتخاب کرده و تشکل‌های دانش آموزی بتوانند کنش گری فعال تری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، این مقام مسئول ادامه داد: تشکل‌های دانش آموزی ماموریت این را دارند که پیگیری لازم را برای اجرایی کردن مفاد برنامه فراگیر و حل مسائل پرورشی، تربیتی و آموزشی در تمام ساحت‌های شش گانه برعهده بگیرند و بازوان اجرایی مدیران مدارس، مربیان و معاونین پرورشی باشند که اگر مدیران مدارس به آنان باور داشته باشند منشاء اقدامات موثر خواهند بود.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *