پیش‌بینی وزش باد شدید در نیمه جنوبی و غربی تهران/ آسمان صاف در روز شنبه

پیش‌بینی وزش باد شدید در نیمه جنوبی و غربی تهران/ آسمان صاف در روز شنبهاداره کل هواشناسی استان تهران از پیش‌بینی وزش باد شدید تا خیلی شدید در نیمه‌جنوبی و غربی این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، آسمان استان تهران طی پنج روز آینده صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد در ارتفاعات و نواحی جنوبی گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی شده است. بر این اساس از بعد از ظهر فردا هشتم مهرماه در نواحی شمالی و ارتفاعات افزایش ابر و در ارتفاعات شمال شرقی گاهی بارش پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات بالادست گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق و رخداد مه مورد انتظار است.  
در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دهم و یازدهم مهرماه نیز با افزایش شرایط ناپایداری جو، وزش باد نسبتا شدید تا شدید در سطح استان و وزش باد شدید تا خیلی شدید در نیمه‌جنوبی و غربی استان گاهی با خیزش گرد و خاک و احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان‌های مجاور و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. 
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان این استان برای فردا صاف و از بعد از ظهر همراه افزایش باد، به‌تدریج قسمتی ابری با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است. همچنین در روز یکشنبه نهم مهرماه نیز آسمان این استان صاف تا قسمتی ابری و در بعد از ظهر همراه با افزایش باد پیش‌بینی شده است که این وضعیت در ساعات شب نیمه‌ابری با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه آلودگی_ امین‌آباد با کمینه دمای ۴ درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است. 


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *