خطر تعلیق والیبال ایران چقدر جدی است؟

خطر تعلیق والیبال ایران چقدر جدی است؟


زاوش محمدی: از وقتی مجمع فوق‌العاده والیبال لغو شد، دل توی دل والیبالی‌ها نیست. آن هم حالا که با پایان دوره ریاست محمدرضا داورزنی در فدراسیون، کارهای مهم روی زمین مانده؛ از انتخاب سرمربی جدید تیم ملی والیبال، تا کاندیداتوری داورزنی برای ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا و داوطلبی میزبانی مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۲۵ و قهرمانی پسران زیر ۱۷ سال جهان در سال ۲۰۲۴ و لیگ ملت‌های ۲۰۲۴.

ناصر میرفخرایی عضو کمیته فنی و هیأت رئیسه فدراسیون هم این روزها حسابی نگران است. به نظر او وزارت ورزش باید هر چه زودتر تعیین تکلیف کند: «وزیر ورزش باید تکلیف را روشن کند. اساسنامه فدراسیون والیبال تا سال قبل طبق اساسنامه فدراسیون‌های دیگر بود اما پارسال با ایراداتی که فدراسیون جهانی از آن گرفت، اصلاح شد تا در نهایت این فدراسیون آن را تأیید کند. اگر مبنا اساسنامه وزارت ورزش باشد حالا با پایان دوره ریاست داورزنی، وزیر ورزش باید سرپرست را انتخاب کند اما با اساسنامه مورد تأیید فدراسیون جهانی مجمع فوق‌العاده سرپرست فدراسیون والیبال را انتخاب می‌کند. در نهایت هم وزیر می‌تواند این چالش را رفع کند.»

به گفته عضو هیأت رئیسه، مجمع فوق‌العاده فدراسیون والیبال با حسن نیت لغو شد: «فدراسیون با اینکه با موافقت وزارت قرار بود مجمع فوق‌العاده را برای انتخاب سرپرست برگزار کند اما وقتی پولادگر گفت مجمع برگزار نشود، فدراسیون هم تبعیت کرد و با اینکه طبق اساسنامه می‌توانست مجمع را برگزار کند، تقابل با وزارت را درست ندید. بنابراین مجمع را به تعویق انداخت تا وزارت ورزش زمان مجمع را تعیین کند. فرقی هم نمی‌کند که چه کسی سرپرست شود داورزنی یا x وy.»

او معتقد است، اگر مجمع فوق‌العاده برگزار نشود یا دیر بجنبیم، تعلیق در کمین والیبال ایران است: «اگر فدراسیون برخلاف اساسنامه فدراسیون جهانی حرکت کند، شک نکنید تعلیق، والیبال ایران را تهدید می‌کند. یعنی حالا که اساسنامه فدراسیون ایران منطبق با اساسنامه فدراسیون جهانی شده، اگر وزیر سرپرست را انتخاب کند، فدراسیون جهانی بلایی که سر هند و فیلیپین آورد را سر فدراسیون ما می‌آورد.»

به نظر میرفخرایی این مشکل به راحتی قابل حل است: «داورزنی در سیستم ورزش غریبه نیست. او ۱۷ سال رئیس فدراسیون والیبال بود، مدیرکل تربیت بدنی چندین استان بود و دوسال هم معاونت وزیر ورزش را بر عهده داشت. خیلی راحت این مسأله قابل حل است. مسئولان ورزش باید با خرد جمعی درباره این مسأله بهترین تصمیم را بگیرند تا فرصت‌سوزی نشود.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون والیبال، توانمندی را شاخصه بزرگ سرپرست می‌داند و بس: «اگر کیومرث هاشمی به من بگوید سرپرست شو، قبول نمی‌کنم چرا که سرپرست و مدیر فدراسیون باید توانایی اداره آنجا را داشته باشد. هیچ کسی تنها به صرف اینکه من در زمین بازی می‌کردم نمی‌تواند سرپرست یا رئیس شود. فدراسیون در تیم ملی خلاصه نمی‌شود، بلکه فاکتورهای زیادی دارد. مثلاً سال قبل فدراسیون ۱۱۲ میلیارد هزینه تیم‌های مختلف کرد. به نظرم کاندیداهای ریاست باید مدتی در قسمت‌های مختلف فدراسیون مدیریت کنند تا سیستم مدیریت فدراسیون را بشناسند.»

۲۵۱۲۵۱

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *