داوری‌های لیگ برتر بسکتبال، سلیقه‌ای شده است

داوری‌های لیگ برتر بسکتبال، سلیقه‌ای شده استایسنا/مازندران سرمربی تیم بسکتبال کاله مازندران گفت، صادقانه می‌گویم، وضعیت فعلی داوری‌های امسال لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور خیلی سلیقه‌ای شده و این روند به بسکتبال ایران آسیب جدی خواهد زد.

علی آرزومندی پس از پیروزی تیمش کاله مازندران برابر میهمانش لیموندیس فارس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: بازی برابر تیم فارس، بازی پر برخوردی بوده، اما در هر سه بازی که در لیگ امسال برگزار کردیم، یک مدل داوری را دیدیم.
وی با بیان اینکه می‌دانم این حرف‌ها با وجود پیروزی برابر حریف به نفع ما و حتی خود من نیز نیست، اضافه کرد: نمی‌توانم چشم را ببندم، صادقانه می‌گویم، این نوع داوری خیلی سلیقه‌ای شده و تیم‌ها باید تکلیف خودشان را بدانند.
ضعف‌های داوری باید برطرف شود
سرمربی تیم کاله مازندران با بیان اینکه متاسفانه در لیگ امسال داوران کوچک‌ترین برخورد بازیکنان را خطا می‌گیرند، تصریح کرد، متاسفانه دراعلام خطا نیز تیم داوری مسابقه هماهنگ نیستند، یک داور خطا اعلام می‌کند، اما داور دیگری قانونی سوت می‌زند.
آرزومندی ادامه داد، همان طور که سرمربیان و بازیکنان تیم‌ها تلاش زیادی برای بهتر شدن دارند، جا دارد که داوران ما هم سطح فنی خودشان را بهتر کنند.
وی افزود: شرایط بسکتبال امروز، خیلی فیزیکی و برخوردها زیاد شده و طبیعی هست که خودشان را با این نوع بازی همراه کنند و معتقد هستم ضعفی که اکنون در بین داوران ما هست و هر خطایی را اعلام و جریان مسابقه را متوقف می‌کنند، باید بهتر شود.
 این نوع داوری‌ها به بسکتبال کشور آسیب خواهد زد
سرمربی تیم کاله مازندران در بخش دیگری با تاکید براینکه برخوردهای در داوری باید کاملا یکسال باشد و هر برخوردی هم خطا نیست، تصریح کرد: البته برخوردهای که در موقعیت‌های تاثیرگذار باشد، کاملا مشخص و قابل پذیرش هست، اما من فکر می‌کنم اگر ما در این موضوع مهم توجه و دقت لازم را نداشته باشیم، بسکتبال کشور آسیب خواهد دید.
آرزومندی ادامه داد، الان ما واقعا مانده‌ایم که در تمرینات هفتگی و پیش از مسابقه به بازیکنان اعلام کنیم چه خطا هست یا خطا نیست،! شرایط طوری شده که هر بازی با داوران با توجه به شرایط که دارد، یک مدل سوت می‌زنند و نیاز جدی هست که در این مسئله مهم کاملا شفاف باشیم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، تیم کاله مازندران، دوشنبه شب در سالن ورزشی پیامبر اعظم آمل با نتیجه  ۹۴ بر ۸۵ میهمان خود تیم لیموندیس فارس را با شکست بدرقه کرد.
کاله مازندران با این پیروزی صاحب دومین برد این فصل خود در خانه شد و با یک شکست و کسب ۵ امتیاز در رده پنجم جدول ۱۲ تیمی این مسابقات قرار گرفت.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *