سرمربی تیم ملی فوتبال زنان: با ذهنیت باخت به استرالیا نمی‌رویم

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان: با ذهنیت باخت به استرالیا نمی‌رویممریم آزمون در مورد حضور تیم ملی فوتبال زنان در دور دوم انتخابی المپیک گفت: با ذهنیت باخت نمی‌رویم چون در فوتبال هیچوقت هیچ تیمی از قبل برنده یا بازنده نیست.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک با استرالیا، فیلیپین و چین‌تایپه همگروه است و در نخستین مسابقه خود چهارم آبان به مصاف استرالیا می‌رود.
مریم آزمون سرمربی تیم ملی در مراسم بدرقه تیم به این مسابقات گفت: تمام اخبار درباره فوتبال مردان است و از بچه‌های ما با شرایط و امکاناتی که داریم، صحبتی نمی‌شود. گوشه و کنارها از فوتبال زنان صحبت می‌کنند. کاری که بچه‌ها در مرحله اول انجام دادند خیلی باارزش بود. هیچکس جدال نابرابر بین ما و میانمار را ندید. با توجه به امکاناتی که داشتیم کسی فکرش را نمی‌کرد که صعود کنیم. این باعث شد هفت ماه دیده شویم. مطمئنا مشکلاتی و نواقصی داشتیم.
او در ادامه بیان کرد: شاید نتوانستیم آنطور که باید و شاید تیم را آماده مرحله دوم کنیم اما کادر فنی و فدراسیون تمام تلاشمان را کردند که اردوهای خوبی داشته باشیم و برنامه و آنالیز درستی انجام بدهیم. رفتن به استرالیا گام بزرگی است و به بچه‌ها هم گفتم باید این گام را برداریم. بازیکنان تجربه بین‌المللی کسب می‌کنند و می‌توانند در ادامه راه به فوتبال زنان کمک کنند و کسانی هم که پیشکسوت هستند، می‌توانند از این تجربه برای مربیگری خوداستفاده کنند.
آزمون ادامه داد: رفتن به استرالیا برای ما از نظر شخصیتی و رفتاری و بازی یک کلاس درس است. از طرفی بازی در استادیوم بزرگ و پرتماشاگر را ندیده‌ایم و می‌خواهیم تجربه کنیم. مطمئنا راه برای فوتبال زنان باز می‌شود و به پیشرفت فوتبال زنان ما کمک می‌کند.
او در مورد شانس برد ایران برابر فیلیپن و چین‌تایپه و صعود به عنوان یکی از تیم‌های دوم برتر به مرحله سوم مسابقات گفت: برد ما مقابل چین‌تایپه به خیلی سال قبل برمی‌گردد. سال گذشته مقابل این تیم نتیجه خیلی بدی گرفتیم. به عنوان سرمربی خیلی امیداور هستم و اگر ناامید باشم، این حس را به تیم هم منتقل می‌کنم. این نگاه را نداریم که صرفا حضور داشته باشیم و با ذهنیت باخت نمی‌رویم حتی مقابل استرالیا چون در فوتبال هیچوقت هیچ تیمی از قبل برنده یا بازنده نیست. شاید روی کاغذ تیمی شانس بیشتری داشته باشد اما ما هم ایران هستیم و می‌رویم تا تمام توانمان را بگذاریم. روی بازی بچه‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ام و می‌دانیم در زمین چکار کنیم. امیدوارم روزمان باشد. اگر برنامه‌هایمان را اجرا کنیم، صعود دور از دسترس نیست.
آزمون در پاسخ به این پرسش که انتظارش از رسانه‌ها چیست، تصریح کرد: از رسانه‌ها تشکر می‌کنم که امروز اینجا حاضر شدند. گاهی اوقات رسانه‌ها از من ناراحت می‌شوند که چرا صحبت نمی‌کنم، اما گاهی اوقات ما خودمان می‌دانیم که مسائل چگونه است. من هم دوست دارم کادر فنی قوی داشته باشم و بهترین امکانات را برای تیم فراهم کنم، بازی‌های دوستانه خوب داشته باشیم اما سعی کردیم با هر آنچه که هست و در اختیار داریم تمام توانمان را بگذاریم. تنها کاری که توانستم انجام دهیم، از خانم جعفری مربی تیم خاتون بم دعوت کردیم که در جمع ما حضور داشته باشد. وزنه سنگینی است که به لحاظ فنی به ما کمک می‌کند. ما با تمام ظرفیتمان می‌رویم تا اگر خدایی نکرده آنجا نتوانستیم نتیجه بگیریم، نگوییم که می‌توانستیم از متخصصان استفاده کنیم اما به دلیل موازی کاری، استفاده نشد. از طرفی تجربه‌ای هم برای مربیان باشد.
برنامه تیم ملی فوتبال زنان در دور دوم انتخابی المپیک به شرح زیر است:
ایران – استرالیا، چهارم آبان، ساعت ۱۱:۳۰
ایران – چین‌تایپه، هفتم آبان، ساعت ۱۰:۳۰
ایران – فیلیپین، دهم آبان، ساعت ۸:۳۰

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *