سپاهان همچنان با خطر محکومیت انضباطی روبه‌روست

سپاهان همچنان با خطر محکومیت انضباطی روبه‌روست


سپاهان در صورت اصلاح قرارداد شش بازیکن مورد نظر کمیته انضباطی و استیناف فدراسیون فوتبال از سقف بودجه مجازش عبور خواهد کرد. در نتیجه مدیران این باشگاه باید به دنبال راهی برای حل این مساله پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال دیروز (سه‌شنبه) حکم کسر چهار و یک امتیاز دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به خاطر تخلف از دستورالعمل ناظر بر قراردادها را ملغی و تنها جریمه ۴۰ و ۱۰ میلیارد تومانی برای این دو باشگاه را تایید کرد.
علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه در نشست خبری در توضیح رایی که این کمیته صادر کرد، گفت: دو دستورالعمل از طرف سازمان لیگ به تصویب رسیده بود که یکی دستورالعمل ناظر بر قراردادها برای رعایت اصولی در قراردادها و دومی راجع به رعایت سقف بودجه بود که میزان بودجه مقرر شده بود. کارگروهی بر حسن اجرای این دستورالعمل‌ها فعالیت می‌کند. ما باید این موضوع را خاطرنشان کنیم که دو دستورالعمل داریم. آن چیزی که مورد گزارش قرار گرفته، دستورالعمل ناظر بر قراردادها بوده و ربطی به سقف بودجه نداشته است.
نکته‌ای که در رابطه با صحبت‌های صالحی نباید مغفول واقع شود این است که پرونده سپاهان و پرسپولیس مربوط به دستورالعمل سقف بودجه نبوده بلکه به فرمت اصولی قراردادها مربوط می‌شده است. به همین بهانه بازگشتی به رای ابتدایی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات صورت گرفته در قرارداد شش بازیکن سپاهان خواهیم داشت؛ تخلفاتی که توسط کمیته استیناف تایید شد و حالا این سوال پیش می‌آید که آیا اصلاح قرارداد ضا اسدی، پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا شکاری، کاوه رضایی و احسان پهلوان منجر به دردسری جدید برای سپاهان می‌شود؟
بر اساس رای کمیته انضباطی، باشگاه سپاهان بخشی از قراردادهای امسال این شش بازیکن را به سال بعد منتقل کرده تا بتواند مجموع رقم حقوق و دستمزد اعضای تیمش را به زیر ۳۲۵ میلیارد تومان (سقف بودجه مجاز) برساند؛ اقدامی که باعث شده مجموع ارقام قرارداد این شش بازیکن برای فصل آینده به ۲۳۰ میلیارد تومان برسد. موردی که کمیته استیناف هم در رایش این طور عنوان کرده است: مطابق با بند ۲۷ دستورالعمل، باشگاه سپاهان این حق را دارد که قراردادها را با افزایش ۲۵ درصدی دستمزد تمدید نماید؛ در حالی که در قراردادهای آقایان پیام نیازمند، رضا اسدی، هادی محمدی، رضا شکاری، احسان پهلوان و کاوه رضایی افزایش دستمزدها بیش از ۲۵ درصد است.
با این اوصاف باشگاه سپاهان با اصلاح قرارداد شش بازیکن مورد اشاره، باید بخشی از ۲۳۰ میلیارد تومان فصل آینده را به امسال منتقل کند. نباید فراموش کنیم سپاهان در ابتدای فصل بودجه‌اش را ۳۲۵ میلیارد تومان اعلام کرده بود؛ آن هم زمانی که تمامی تخلفات مربوط به دستورالعمل ناظر بر قراردادها را انجام داده بود. در نتیجه قاعدتا حاصل این اصلاح قرارداد، عبور سپاهان از سقف بودجه ۳۲۵ میلیاردی خواهد بود و حالا این باشگاه از دستورالعمل سقف بودجه تخلف کرده است.

باید دید که باشگاه سپاهان به چه شکلی قصد دارد این مشکل را رفع کند؟ یکی از راه‌های چاره‌ای که برای سپاهانی‌ها برای فرار از این مساله وجود دارد این است که اعضای تیم موافقتشان را برای کاهش قراردادهایشان اعلام کنند؛ موردی که در این مقطع از فصل کار سختی به حساب می‌آید.
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در موضع‌گیری‌اش پس از صدور رای کمیته استیناف به صورت رسمی اعلام کرد که استفاده از پیام نیازمند، رضا اسدی، هادی محمدی، رضا شکاری، احسان پهلوان و کاوه رضایی در بازی‌های لیگ برتر منوط به اصلاح قرارداد این شش بازیکن است، پس باشگاه سپاهان باید هر چه زودتر راه چاره‌ای برای این موضوع پیدا کند.
همچنین فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کارگروه ناظر بر قراردادها پس از اصلاح قرارداد شش بازیکن سپاهان برای تنویر افکار عمومی به صورت شفاف اعلام کنند که بودجه طلایی‌پوشان اصفهانی پس از اصلاح قرارداد چقدر شده است؟ باز هم اشاره می‌کنیم که باشگاه سپاهان در ابتدای فصل بودجه‌اش را ۳۲۵ میلیارد تومان اعلام کرده بود، در نتیجه انتقال بخشی از قرارداد بازیکنان سپاهان از فصل آینده به این فصل برای اصلاح قراردادهایشان منجر به ردکردن سقف ۳۲۵ میلیارد تومانی خواهد شد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *