طلای میرزازاده به کل ایران چسبید/ ساروی فقر فن دارد

طلای میرزازاده به کل ایران چسبید/ ساروی فقر فن دارد


پیشکسوت کشتی فرنگی ایران توضیحاتی را در مورد عملکرد ملی‌پوشان کشتی فرنگی ایران ارائه داد.

بهرام مشتاقی در گفت ‌وگو با ایسنا درباره‌ی عملکرد امین میرزازاده که در مسابقات کشتی‌فرنگی قهرمانی جهان با شکسن رضا کایالپ کشتی‌گیر مطرح ترکیه قهرمان جهان شد، بیان کرد: مدال طلای میرزازاده به ما و به کل ایران خیلی چسبید و خانوادگی حدود ۱۵ دقیقه او را تشویق می‌کردیم. من در پوست خودم نمی‌گنجیدم و یکی از شب‌های به یاد ماندنی برای من بودم. فکر می‌کنم یک سال جوان شدم. منتظرم هر چه زودتر میرزازاده را ببینم و صورت این پهلوان را ببوسم.
 او ادامه داد: میرزازاده طلوع کرده است و دیگر زمان غروب نفراتی چون کایالپ و لوپز است. این مدال طلا برازنده او بود و این میرزازاده آماده یکی از امیدهای مسلم ما در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است و می تواند در این وزن رکوردشکن باشد. 
ساروی باید فنون بیشتری یاد بگیرد و با هول و زور نمی‌توان کاری کرد

مشتاقی در مورد عملکرد محمدهادی ساروی که مطابق انتظار کار نکرد، تصریح کرد: من ساروی را ستاره تیم می‌دیدم. البته هنوز هم این نظر را در موردش دارم. سال گذشته به الکسانیان نیمه آماده باخت و امسال به یک کوبایی باخت که کشتی‌گیر آنچنانی نبود. ساروی باید بیشتر زحمت بکشد و به نظرم مقداری از لحاظ فن عقب است. درست است مدال برنز  المپیک و قهرمانی جهان را دارد اما از لحاظ فن فقیر است. باید فنون خود را زیاد کند. البته با مربی او نیز صحبت کردم که باید فنون او بیشتر شود و این کار را  برای قاسم رضایی هم انجام دادیم و خوب بهره‌وری کرد و در باراندازها و سرپا فن می‌زد. با هول و زور نمی توان کاری کرد در غیر این صورت یکی مانند کشتی‌گیر کوبایی کوبایی پیدا می‌شود که از لحاظ زور و قدرت کم نمی‌آورد. ساروی اگر می خواهد در المپیک شرکت کند باید این نقیصه را هر چه زودتر برطرف کند.
چه اصراری است گرایی در ۷۷ کیلوگرم کشتی بگیرد
طلای میرزازاده به کل ایران چسبید/ ساروی فقر فن دارد
او در مورد عملکرد ضعیف محمد علی گرایی درقهرمانی جهان تاکید کرد: گرایی تقریبا به آخرهای خط نزدیک می‌شود. سومین سال است که در مسابقات قهرمانی جهان خودش را نشان نمی‌دهد. مشکل او وزن است. نمی‌دانم چه اصراری است، در ۷۷ کیلوگرم کشتی بگیرد و بارها گفته‌ام باید به یک وزن دیگر ۸۲ و یا ۸۷ کیلوگرم برود. هنوز سن او بالا نیست که خداحافظی کند اما کم کردن وزن زیادی باعث می‌شود که کشتی‌گیر فرسوده شود. ما می‌توانیم محمد علی گرایی شاداب را در ۸۲ یا ۸۷ کیلوگرم داشته باشیم که در تیم ملی مثمرثمر باشد. البته در ۸۲ کیلوگرم مهمدی هم هست و باید جنجالی در این وزن شود.
سهرابی سر عجول بودن باخت، مهمدی روز به روز پیشرفت می‌کند
طلای میرزازاده به کل ایران چسبید/ ساروی فقر فن دارد
پیشکسوت کشتی در مورد عملکرد کشتی‌گیران جوان ایران گفت: من قبلا هم گفته بودم چند کشتی‌گیر ایران درقهرمانی جهان ستاره می‌شوند و یکی از آنها مهمدی بود. این کشتی‌گیر جوان و خوزستانی را از جام تختی و قهرمانی کشور زیر نظر دارم و روز به روز جلو رفته است. دانیال سهرابی هم کشتی‌گیر خوبی بود اما سر عجول بودن و اشتباهات فنی به ارسلان باخت. به نظرم این باخت تلنگر خوبی برای او شد. در آینده می‌تواند صحبت زیادی در این وزن داشته باشد.
او افزود: دادمرز هم چند سال پیش در مسابقات نوجوانان و جوانان گرجستان که خود من سرپرست تیم بودم، به من گفت من را در سال ۲۰۲۴ در وزن اول ببینید و  دارد به این حرف نزدیک می‌شود. دادمرز  یک کشتی‌گیر شش دانگ و زنگ خطر در وزن ۵۵ کیلوگرم می‌شود.
مشتاقی در پایان گفت: کار کشتی‌فرنگی خوب بود. از ساروی توقع زیادی داشتیم و امیدواریم امشب دو مدال برنز بگیریم و از  لحاظ مدالی عقب نمانیم. امیدوارم کم کردن وزن زیاد، محمدرضا گرایی و ناصر علیزاده را اذیت نکرده باشد. ایمان محمدی کشتی‌گیر رو به جلویی است و یکی از ستاره‌های تیم‌ملی ایران خواهد بود.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *