آغاز عملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی در مجتمع معدنی اورانیوم

آغاز عملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی در مجتمع معدنی اورانیومعملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی و معدن‌کاری در مجتمع معدنی و صنعتی اورانیوم شهدای آذربایجان غربی با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران آغاز شد.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی و معدن‌کاری در مجتمع معدنی و صنعتی اورانیوم شهدای آذربایجان غربی صبح روز دوشنبه با حضور محمد اسلامی، معاونان وی و مدیران ارشد صنعت هسته‌ای و نیز استاندار و مسوولان محلی آغاز شد.
محدوده اکتشافی معدن «دیلک وردی» در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است. پس از انجام مطالعات اکتشافی و تخمین ذخیره در محدوده «دیلک وردی»، منابع مستعد پرتوزا با قابلیت اقتصادی شناسایی شده که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، در نخستین روز آبان 1402 عملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی و معدن‌کاری این محدوده با سرمایه‌گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در مجتمع معدنی و صنعتی اورانیوم شهدای آذربایجان غربی آغاز شد.گفتنی است محمد اسلامی، رییس‌سازمان انرژی اتمی ایران با هدف شرکت در آیین عملیات اجرایی اکتشافات تکمیلی و معدن‌کاری در محدوده «دیلک وردی»، صبح روز دوشنبه (اول آبان) با استقبال محمدصادق معتمدیان استاندار و جمعی از مسوولان محلی وارد استان آذربایجان غربی شد.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *