آکسیوس: اسرائیل پس از بن‌بست در مذاکرات درباره اسرا حملات زمینی در غزه را گسترش داد

آکسیوس: اسرائیل پس از بن‌بست در مذاکرات درباره اسرا حملات زمینی در غزه را گسترش دادرسانه آمریکایی مدعی شده در پی به بن‌بست رسیدن مذاکرات بر سر آزادی اسرا از غزه، کابینه جنگی رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه شب تصمیم گرفت تا عملیات‌های زمینی خود در غزه را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، وبگاه آمریکایی آکسیوس شامگاه جمعه به نقل از ۲ مقام صهیونیستی گزارش داد که مذاکرات در رابطه با آزادی اشخاص به اسارت گرفته شده توسط حماس به بن‌بست رسیده و ارتش این رژیم عملیات در غزه را گسترش داده است.
این در حالی است «موسی ابومرزوق» معاون دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس امروز (جمعه) به اسپوتنیک گفت: حماس آماده آزادی اسرای غیرنظامی است اما به دلیل حملات اسرائیل به نوار غزه قادر به انجام این کار نیست. ما آماده آزادی همه غیرنظامیان هستیم، اما به وضوح به آنها گفته‌ایم که شرایط روی زمین اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد. بمباران، قتل عام و ویرانی شدید وجود دارد.
این عضو ارشد حماس افزود که این جنبش نمی‌خواست از روز اول تشدید درگیری، اسیران غیرنظامی را نگه دارد، اما «شرایط لازم برای بازگشت آنها» مهیا نبود.
به گفته ابومرزوق، رژیم صهیونیستی «پیشنهاد بشردوستانه حماس را رد کرده و در بمباران‌ها حدود ۵۰ نفر از این اسیران کشته‌اند.»
«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با اشاره با افزایش حملات هوایی به نوار غزه طی ساعات اخیر عنوان کرد که نیروهای زمینی این رژیم امشب فعالیت‌های خود را «گسترش» خواهند داد.
هاگاری روز جمعه در اظهاراتی مدعی شد: نیروی هوایی به شدت اهداف زیرزمینی را می‌زند.
وی با اشاره به اینکه ارتش رژیم صهیونیستی به حمله به غزه ادامه خواهد داد، بار دیگر از غیرنظامیان فلسطینی خواست تا به جنوب نوار غزه بروند.
این مقام صهیونیستی عنوان کرد: ما آماده دفاع از همه جا هستیم. ما در راستای حفاظت از منافع امنیتی اسرائیل فعالیت می‌کنیم.
از ساعاتی پیش پیش جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حمله بی‌وقفه به مناطق مختلف نوار غزه را شروع کرده‌اند و صدای آمبولانس‌ها در مناطق مورد  حمله شنیده می‌شود.
تحلیلگران می‌گویند که ارتش اشغالگر به منظور آمادگی برای کشتارهای بی سابقه در ساعات آینده، خطوط ارتباطی در غزه را به طور کامل قطع کرده است.
در پی این حمله گسترده، برای تظاهرات در شهرهای کرانه باختری و قدس اشغالی جهت محکومیت این حمله فراخوان داده شد.
آژیرهای هشدار در شهرهای تل‌آویو، اسدود، الرمله، فرودگاه اللد و شهرک «مودیعین» در شمال غربی قدس به صدا درآمدند.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *