«بی‌بی»، شاه بزدل‌ها

«بی‌بی»، شاه بزدل‌هاروزنامه صهیونیستی هاآرتص به بررسی رمز و راز شکست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در غزه به دنبال عملیات طوفانی نیروهای مقاومت فلسطینی پرداخته است.

به گزارش ایسنا، «نهمیا اشتراسلر» در مطلبی برای نشریه هاآرتص با اشاره به شکست و ناکامی‌های بنیامین نتانیاهو که به اسم “بی‌بی” هم شناخته می‌شود، نوشته است: دیدن بنیامین نتانیاهو که مانند یک پسر کوچک به پاپا جو بایدن آویزان شده، خجالت‌آور بود. غم‌انگیز بود که او در کنفرانس مطبوعاتی چند کلمه توخالی را از یک صفحه می‌خواند، کاری که او عادت به انجام آن ندارد. این‌ها را کنار سخنرانی عجیب او در شامگاه جمعه بگذارید.
نتیجه اینکه، کار این مرد تمام است. او نامناسب است. او نمی‌تواند ما را حتی یک روز دیگر رهبری کند. در مورد نیمچه آغوشی که بایدن حواله بی‌بی کرد، اشتباه نکنید. بایدن او را تحقیر می‌کند. به هر حال بی‌بی در مورد بازنگری قضایی و مسئله فلسطین بی‌پایان به او دروغ می‌گفت.
تنها شانس ما این است که بایدن اسراییل را دوست دارد و آمریکایی‌ها علاقه دارند اسرائیل را قوی و باثبات نگه دارند تا بتواند پایگاه ایالات متحده در خاورمیانه، منطقه‌ای مملو از میادین نفتی و سایر منافع استراتژیک باقی بماند.
بی‌بی حالا در نبرد بر سر زندگی‌اش قرار دارد. برخی از او می‌خواهند که مسئولیت شکست تاریخی دو هفته پیش را بپذیرد که او از انجام آن سر باز می‌زند. خوب است که او رد می‌کند. تنها کاری که او انجام می‌داد این بود که یک جمله پیچ‌ و تاب‌خورده را به زبان براند که می‌توان آن را از هزاران راه تفسیر کرد و خواستار تحقیقاتی شد که به قیمومیت بریتانیا بر فلسطین برمی‌گردد.
و لحظه‌ای که او حرفی، از جمله کلمه “مسئولیت” را بگوید، فشار بر او برای استعفا کاهش می‌یابد و این بدترین چیزی است که می‌تواند اتفاق بیفتد. بنابراین اجازه دهید او عذرخواهی نکند، مسئولیتی را بر عهده نگیرد و ما شهروندان اطمینان حاصل کنیم که او در اسرع وقت به خانه‌اش برود. به هر حال، او نه تنها مقصر اصلی این شکست وحشتناک است، بلکه یک تهدید وجودی برای اسرائیل است.
برای درک اینکه با چه کسی سروکار داریم، اجازه دهید به شب ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ برگردیم. در ساعت ۴:۱۵ صبح، ۱۳ عضو حماس در فاصله ۳۰۰ متری از حصار کیبوتص صوفا در نزدیکی نوار غزه ظاهر شدند. آنها از یک تونل با سلاح سنگین بیرون آمدند و در حال انجام یک قتل‌عام بودند. خوشبختانه سربازان اسرائیلی آنجا بودند، تیراندازی کردند و بیشتر آنها را از بین بردند. آتش‌بس با حماس تحت فشار بی‌بی قرار بود در ساعت ۱۰ صبح اجرا شود.
او می‌خواست بدون پرداختن به بزرگترین تهدید، به عملیات تیغه حفاظتی پایان دهد؛ ۳۲ تونل خارق‌العاده که برخی از آنها از مرز عبور کرده بودند. گلعاد شلیط در سال ۲۰۰۶ از طریق یکی از آن تونل‌ها ربوده شد.
بی‌بی نمی‌خواست با تونل‌ها برخورد کند، چون او شاهزاده اهمال‌کاران است، پادشاه بزدل‌ها که استراتژی‌اش هیچ کاری نکردن است! او معتقد است که اگر شما کاری انجام ندهید، هیچ خطری هم نمی‌کنید و بنابراین تاج و تخت خودتان را ثابت نگه می‌دارید. این به او اجازه می‌دهد تا پول، قدرت، بازسازی ویلای خودش، پروازهای مجلل، هتل‌های لوکس، هدایایی مانند سیگار برگ و جواهرات و مقادیر غیر قابل تصور بستنی پسته را به دست آورد!
آن شب (۲۰۱۴) به دلیل حمله نیروهای حماس، بی‌بی نتوانست سیاست هیچ کاری نکردن را انجام دهد. او مجبور شد به یک حمله زمینی به غزه بپیوندد و به این ترتیب ما تونل‌ها را منفجر کردیم. اما لحظه‌ای که بهبود یافت، این “تصور” را مطرح کرد که حماس منصرف شده، خواهان تشدید تنش نیست و فقط به پول علاقه دارد. به این ترتیب، او می‌تواند راهبرد هیچ کاری نکردن خود را به حماس هم گسترش دهد!
و او به هیچ کاری نکردن ادامه داد، حتی زمانی که چراغ‌های هشدار در نزدیکی غزه به رنگ قرمز تیره در می‌آمدند، زمانی که حماس برای حمله آموزش می‌دید. او حتی هشدارهای مصر در مورد یک حمله قریب‌الوقوع را نادیده گرفت.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *