قالیباف: نباید مردم را به سیاه، سفید و خاکستری یا پایین و بالا دسته‌بندی کنیم

قالیباف: نباید مردم را به سیاه، سفید و خاکستری یا پایین و بالا دسته‌بندی کنیمرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در فرهنگ بسیجی نباید مردم را به سیاه و سفید و خاکستری یا پایین و بالا طبقه‌بندی کنیم؛ چنین چیزی در فرهنگ اهل‌بیت(ع) و انقلاب اسلامی نیست. ما باید به مردم ایمان داشته و همه مردم را مثل هم ببینیم.

به ‌گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در گردهمایی بزرگ پاسداران و بسیجیان سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با عنوان «بسیج امید ملت ایران» که صبح امروز (شنبه) ۴ آذرماه ۱۴۰۲ در پادگان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، گفت:  گاهی سختی‌هایی ایجاد می‌شود که هم در فضای اجتماعی و هم در جریان انقلاب اسلامی تأثیر می‌گذارد و گاهی بار منفی جدی هم دارد ولی این گرد و غبارها در نهایت فرو می‌نشیند و عظمت و بزرگی گوهر گران‌بهای انقلاب اسلامی نمایان می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود ما در نزدیکی‌های فتح قله هستیم؛ شاید برخی افراد که به مکتب قرآن و اهل‌بیت(ع) و سنت‌های الهی اعتقاد ندارند، چنین مطلبی را متوجه نشوند؛ مسیر انقلاب اسلامی اینگونه است که آن هایی که سست ایمان هستند از جمع جدا شده و براساس سنت‌های الهی و همان چیزی که در صدر اسلام رقم خورده، صف مؤمنان از صف کفار جدا خواهد شد تا جبهه حق پیروز شود و ما نیز باید با همان مبانی صدر اسلام به عظمت انقلاب و اسلام بنگریم.
قالیباف با بیان اینکه هدف امام خمینی(ره) از همان ابتدای نهضت، ایستادگی در مقابل استکبار بود، گفت: امام راحل وقتی از همان سال‌های آغاز مبارزه با رژیم پهلوی در مقابل کاپیتولاسیون ایستاد، فرمودند که این دسیسه ها ریشه در توطئه رژیم صهیونیستی دارد و اسرائیل نیز دست نشانده آمریکا است؛ همان زمان هدف امام(ره) پایه‌گذاری اسلام سیاسی مبتنی بر مبانی مکتب مهدویت بود.
وی با بیان اینکه مبانی حرکت امام(ره) برای منتظران واقعی است، افزود: منتظر واقعی کسی است که صالح مصلح باشد. بسیجیان، پاسداران، مؤمنان و قاطبه مردم ما از این دسته بوده و منتظران واقعی هستند.
رییس مجلس گفت: در انقلاب ما فرهنگ مبارزه با کسانی وجود دارد که خوی حیوانی و شیطانی داشته و ظالم و جانی هستند و در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند. این مسیر به برکت شهدا، رهبر معظم انقلاب و مردم مقاوم بدون یک لحظه تردید و یک لحظه عقب‌نشینی با عظمت و قدرت ادامه دارد؛ ما نه تنها از باورهای ایدئولوژیک، دینی و قرآنی خود دست برنداشته‌ایم بلکه منافع بزرگ استراتژیک و راهبردی در دنیا به دست آورده‌ایم.
قالیباف یادآور شد: هر یک از حوادث بین‌المللی از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و پس از انقلاب اسلامی با قبل از آن قابل قیاس نیست؛ اگر حوادث غزه را بررسی کنیم از سال ۱۹۴۸ میلادی تا سال ۱۹۷۹ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ اسرائیل با کشورهای عربی و قومیت‌ها بود نه با باورهای دینی و امت اسلام و  با همه آزادیخواهانی که با ظلم مبارزه می‌کنند. نتیجه آن شد که روز به روز مسئله فلسطین ضعیف‌تر شد و کشورهای عربی در همه زمینه‌ها شکست خوردند و قراردادهایی نظیر کمپ دیوید و اسلو منعقد شد.
وی بیان کرد: برخلاف تحلیل جامعه شناسان صهیونیست که می‌گفتند با گذشت هر دهه مسئله فلسطین به دلیل خروج نسل و دولت مستقر به فراموشی سپرده خواهد شد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز شاهدیم که مبتنی بر فرمایشات امام خمینی(ره) برگرفته از مکتب الهی، چنان قدرتی در ملت فلسطین ایجاد شده که طی سال های اخیر شاهد جنگ ۳۳ روزه، جنگ اخیر غزه و اتحاد بین اهل سنت و تشیع هستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی، ایجاد داعش برای اسلام هراسی را یکی از راه‌های مقابله غرب با این مکتب برشمرد و گفت: همه این مسائل را نسل جدید دیده است و پس از این نیز چنین اتفاقاتی تکرار خواهد شد ولی این تحولات اسلام سیاسی، عظمت دین، مکتب الهی و تفاوت بین عقلانیت ابزاری و عقلانیت متصل به وحی را نشان داد. این مسائل عظمت انقلاب و قدرت‌های مادی و معنوی را نمایان می کند.
وی تأکید کرد: در دنیایی که کسی به آمریکا چپ نگاه نمی‌کند، گروه‌های مقاومت طی همین ۵۰ روز گذشته چه بر سر پایگاه‌های آمریکایی آوردند و خودشان به تلفات و خسارات اذعان کردند و این قدرتی است که در منطقه و سطح جهان ایستاده است. همه اینها از برکت انقلاب اسلامی است. ما بدون شک یکی از بازیگران عرصه جهانی و منطقه‌ای هستیم. دوستان و دشمنان ما این مسئله را قبول دارند و این نشان دهنده عظمت انقلاب اسلامی است. البته باید بپذیریم آن‌چنان که در عرصه‌های بین‌المللی به موفقیت‌های بزرگ و خیره کننده رسیده‌ایم، در برخی مسائل داخلی مانند حوزه اقتصادی کارنامه قابل دفاعی نداریم.
رئیس مجلس با بیان این که دشمنان ما کینه‌های خیبر و بدری با ما دارند و به اشکال مختلف آن را نشان خواهند داد، گفت: البته من این مسائل را تهدید نمی‌دانم و بارها گفته‌ام در انقلاب اسلامی موضوعی به نام تهدید نداریم و معتقدم هر چه پیش روی ما است، همه فرصت بوده و این فرصت‌ها را باید به دو بخش تقسیم کنیم؛ فرصت‌هایی که با ریسک همراه است و فرصت‌هایی که بدون ریسک است. و وظیفه ما استفاده از این فرصت‌ها است.
وی اضافه کرد: فرصت‌های همراه با ریسک هم در بعد مادی و هم در بعد معنوی ما را با جهش جلو می‌برد؛ موضوعی که همواره در انقلاب اسلامی بوده و این تعبیر شهید سردار سلیمانی است که می‌گوید فرصت‌های ما از دل تهدیدات بیرون می‌آید و اتخاذ چنین تصمیماتی دل در گرو فرهنگ قرآن و سنت‌های الهی و دل در گرو اعتماد به مردم دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این کلام رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) که امام (ره) به خدا، خودش و مردم ایمان داشت، گفت: ما نیازمند به این سه ایمان هستیم. ما باید به بسیجی و پاسدار بودنمان افتخار کنیم. در فرهنگ بسیجی نباید مردم را به سیاه و سفید و خاکستری یا پایین و بالا طبقه‌بندی کنیم؛ چنین چیزی در فرهنگ اهل‌بیت(ع) و انقلاب اسلامی نیست و ما باید به مردم مان ایمان داشته باشیم و بدانیم که پای انقلاب و مبانی آن ایستادن سطوح مختلفی دارد اما ما باید همه مردم را مثل هم ببینیم.
قالیباف با ذکر خاطره‌ای از حضور خود در محضر رهبر معظم انقلاب در زمان فرماندهی نیروی انتظامی بیان کرد: رهبر انقلاب آن زمان به من فرمودند شما در جایی قرار دارید که مسئول امنیت مردم هستید و مکلفید امنیت را برای همه مردم تأمین کنید؛ همچنین عدالت را در امنیت رعایت کنید و فرقی بین افراد نگذارید. ایشان فرمودند باید مثل خورشیدی باشید که وقتی صبح طلوع می‌کند فارغ از اینکه افراد تا صبح عبادت خدا را کرده‌اند یا معصیت، نورش را بر همه می‌تاباند.
وی تاکید کرد: اگر امروز در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و بین‌المللی در اوج اقتدار و افتخار قرار داریم یکی از دلایلش این است که دل در گرو فرمایشات امام (ره) و رهبر انقلاب داشته‌ایم. باید در مسائل داخلی نیز برای رفع مشکلات چنین رویکردی داشته و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.
قالیباف ادامه داد: رهبر انقلاب دریکی از سخنرانی‌های سال‌های اخیر خود در حرم امام خمینی (ره) تأکید داشتند که امام(ره)، امام تحول است؛ این تحول باید در نظام اداری، نحوه حکمرانی، آموزش و پرورش، اقتصاد و نظام بروکراسی کل بگیرد. اگر دست به دست هم دهیم و دسته‌بندی‌ها را در جبهه انقلاب کنار بگذاریم و با فرهنگ دفاع مقدس حرکت و برنامه هفتم را به درستی اجرا و ضعف‌ها را برطرف کنیم، می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.
قالیباف در پایان این نشست بار دیگر هفته بسیج را به بسیجیان دریادل تبریک گفت و عنوان کرد: ما فرزندان انقلاب یک رسالت داریم و آن اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است که من همواره بر آن تأکید دارم و ستون اصلی این مسئله نیز بسیج است.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

خطیب نماز جمعه تهران: دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند

خطیب نماز جمعه تهران: دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ماجرای فتنه ۸۸ هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *