نیویورک تایمز: وقتش رسیده که واشنگتن به تل‌آویو بگوید نابودی حماس میسر نخواهد شد

نیویورک تایمز: وقتش رسیده که واشنگتن به تل‌آویو بگوید نابودی حماس میسر نخواهد شدروزنامه «نیویورک تایمز» در یادداشتی از پیام‌های متعددی صحبت کرد که ایالات متحده باید به رژیم صهیونیستی بفرستد که مهمترین آنها این است که هدف «درهم شکستن» حماس محقق نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، «توماس فریدمن»، نویسنده در این یادداشت می‌نویسد، وقتش رسیده که آمریکا به رژیم صهیونیستی بگوید هدفش از این جنگ علیه غزه یعنی «نابودی» حماس محقق نخواهد شد.
وی افزود که ایالات متحده باید از اتلاف وقت به منظور جستجوی تصمیم بهینه‌ای که باید توسط سازمان ملل برای آتش بس در غزه گرفته شود، دست بردارد.
فریدمن نوشت، حتی وقتش رسیده که واشنگتن به تل‌آویو بگوید، چگونه پیروزی در غزه را اعلام کند و بعد سر جای خود بنشیند؛ زیرا نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال حاضر به عنوان یک رهبر، فرد بی فایده‌ای است و منافع انتخاباتی خود را بر منافع این رژیم و بهترین دوست تل‌آویو جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ترجیح می‌دهد.
وی نوشت، همچنین وقتش رسیده که آمریکا از رژیم صهیونیستی بخواهد به حماس پیشنهاد دهد، در ازای آزادی همه اسرای صهیونیستی و برقراری آتش‌بس دائمی در نوار غزه تحت نظارت ناظران بین‌المللی از جمله ناظرانی از آمریکا، ناتو و ناظرانی از عرب‌ها به صورت کامل از غزه عقب‌نشینی می‌کند بدون اینکه اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را مبادله کند.
فریدمن در یادداشت خود نوشت، رژیم صهیونیستی باید در آرامش و منطق به گزینه‌های خود فکر کند. دولت بایدن باید زمزمه آرام را درباره اینکه رژیم صهیونیستی باید در اهداف و تاکتیک‌های جنگی خود تجدیدنظر کند، کنار بگذارد. تیم بایدن باید صهیونیست‌ها را وارد یک بحث قاطع، صریح و بدون محدودیت کند در مورد اینکه آنها قبلاً چه دستاوردهای نظامی داشته‌اند و اینکه چگونه می‌توانند این دستاوردها را به بهترین شکل تحکیم کنند.
وی افزود، همچنین آمریکا باید تل‌آویو را راهنمایی کند که «چگونه این جنگ را با نوعی موازنه قدرت جدید در اسرائیل خاتمه دهد، قبل از اینکه در پی یک پیروزی کامل که سرابی بیش نیست خود را در شن‌های متحرک غزه غرق کند».
پیشتر شبکه آمریکایی «ان بی سی» نیوز به اهداف اعلام شده رژیم صهیونیستی در این جنگ پرداخت و گزارش داد، رژیم صهیونیستی در این حمله به هیچ وجه نمی‌تواند به حماس ضربه بزند؛ همانطور که رهبران این رژیم در زمان شروع جنگ قول دادند.
این شبکه گزارش کرد، رژیم صهیونیستی تاکنون از تحقق بسیاری از اهداف اصلی خود در این جنگ شکست خورده است.
در همین رابطه، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از یک افسر صهیونیستی گزارش کرد «ارتش به تمام مین‌های دنیا نیاز دارد تا زیرساخت‌های زیرزمینی حماس را نابود کند».

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *