هیلی: آمریکا در ضعیف‌ترین وضع خود است/ نیروهای ما در عراق و سوریه تحت حمله هستند

هیلی: آمریکا در ضعیف‌ترین وضع خود است/ نیروهای ما در عراق و سوریه تحت حمله هستند«نیکی هیلی» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ و سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در گفت‌وگو با نیوزمکس اذعان کرد که ایالات متحده شکست خود در افغانستان را پذیرفته است.

به گزارش ایسنا، هیلی با انتقاد شدید از دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا گفت: زمانی که مردم از من می‌پرسند چه چیزی باعث می‌شود شب‌ها بیدار بمانم، در پاسخ می‌گویم «مدت زمان بین امروز و روز انتخابات»؛ چراکه دشمنان ما می‌دانند که ما در ضعیف‌ترین وضع خود هستیم.
وی افزود: آن‌ها می‌بینند که مرزهای جنوبی باز هستند. می‌بینند که رئیس‌جمهوری داریم که کارهایی که باید انجام بگیرد را انجام نمی‌دهد.
هیلی عنوان کرد که نیروهای آمریکا در عراق و سوریه تحت حمله هستند و بایدن هیچ کاری در این زمینه انجام نمی‌دهد.
دیپلمات سابق آمریکایی که مواضع تندی نیز درباره ایران دارد، گفت: «هم‌اکنون به عراق و سوریه نگاهی بیندازید. همسر من جزو نیروهای اعزامی است. حملاتی علیه پایگاه‌های نظامی و مردان و زنانی که در ارتش خدمت می‌کنند انجام گرفته و ما هیچ کاری در این زمینه انجام نداده‌ایم. امروز نیز بایدن برای وزیر خارجه ایران جهت سفر به نیویورک ویزا صادر کرد. ما داریم اجازه می‌دهیم که چنین اتفاقاتی رخ دهد. این جنون است».
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با تاکید بر لزوم حمایت از رژیم صهیونیستی و اوکراین گفت: مهم است که ما هر دو کار انجام بدهیم. دلیل آن نیز این است که اتحادی شرارت‌بار میان چین و روسیه که خود را شریک بی حد و حصر یکدیگر می‌خوانند و ایران وجود دارد. چین واردات نفت خود از ایران را افزایش داده است. روسیه پهپادها و موشک‌های خود را ایران می‌گیرد. اگر به اوکراین نگاه کنید، متوجه می‌شوید که کسی بیشتر از تایوان خواستار کمک به اوکراینی‌ها نیست.
وی ادامه داد: چرا؟ دلیلش این است که اگر اوکراین پیروز شود، چین به سراغ تایوان نمی‌رود. کسی بیش از اوکراینی‌ها خواهان کمک به اسرائیل نیست چراکه می‌دانند اگر ما به اسرائیل کمک کنیم، به آن‌ها نیز کمک خواهیم کرد. بدترین سیگنالی که می‌توانیم به جهان بفرستیم این است که بگوییم می‌خواهیم اوکراین را رها کنیم و به سوی اسرائیل سوق پیدا کنیم. اگر این کار را انجام دهیم، حدس بزنید چه می‌شود؟ در نهایت اسرائیل را هم رها خواهیم کرد. ما شکست خود در افغانستان را پذیرفته‌ایم.
سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل عنوان کرد که تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به اوکراین داده است و احتمالا ۶۰ میلیارد دیگر نیز به این کشور داده شود.
هیلی تاکید داشت که این مبالغ تنها ۲۰ درصد از مبلغ مورد نظر در لایحه پیشنهادی بایدن است. وی عنوان کرد: ما می‌توانیم این هزینه را پرداخت کنیم.
وی در ادامه گفت: ما نباید انقدر مغرور شویم که گمان کنیم آمریکا به داشتن دوست نیازی ندارد. ما در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۱ به دوستان‌مان نیاز داشتیم. نباید جوری رفتار کنیم که انگار ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۱ است.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *