پیام همدردی امیر عبداللهیان به وزیر امور خارجه عراق

پیام همدردی امیر عبداللهیان به وزیر امور خارجه عراقوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به وزیر امور خارجه عراق به خاطر حادثه آتش سوزی اخیر در استان نینوای عراق که باعث کشته ومجروح شدن صدها نفر از شهروندان عراقی شده است ، اعلام کرد: مراکز امدادی و درمانی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به آسیب‌دیدگان و مجروحان این حادثه آمادگی دارند.

به گزارش ایسنا، در متن پیام حسین امیرعبداللهیان در این ارتباط آمده است:
«برادر گرامی جناب آقای فؤاد حسین
وزیر محترم امور خارجه جمهوری عراق
سلام علیکم
با کمال تأسف و تأثر، کشته و مجروح شدن جمع زیادی از برادران و خواهران عزیز عراقی در حادثه آتش سوزی شب گذشته در منطقه حمدانیه استان نینوای عراق را به جنابعالی، دولت، ملت و مراجع عظام کشور همسایه و برادر عراق بویژه به خانواده‌های داغدار جانباختگان تسلیت می‌گویم.
از خداوند بزرگ و حکیم، برای درگذشتگان این حادثه تلخ و ناگوار، رحمت و غفران واسعه الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده‌های مصیبت دیده صبر و شکیبائی مسئلت می‌کنم.
در پایان یادآور می شوم که مراکز امدادی و درمانی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به آسیب‌دیدگان و مجروحان این حادثه آمادگی دارند.»
به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و محمدکاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز صبح روز چهارشنبه در بیانیه های جداگانه ای با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کردند.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *