یک مقام ارشد سیا عکسی در حمایت از فلسطین منتشر کرد

یک مقام ارشد سیا عکسی در حمایت از فلسطین منتشر کردروزنامه فایننشال تایمز نوشت که یک مقام ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دو هفته پس از عملیات حماس و مقاومت فلسطین در هفت اکتبر، تصویری را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر و در آن حمایت خود را از فلسطین اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، این روزنامه انگلیسی – در گزارشی که شامگاه سه‌شنبه منتشر شد – اعلام کرد که این اقدام بیان کم‌سابقه‌ای از موضع سیاسی یک مقام ارشد اطلاعاتی در قبال جنگی است که اعتراض‌هایی را در صفوف دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ایجاد کرده‌است.
این روزنامه توضیح داد که این مقام که سمت دستیار معاونت تحلیل در سیا را بر عهده دارد، پس‌زمینه صفحه فیس‌بوک خود را در ۲۱ اکتبر تغییر داد، به طوریکه تصویر مردی را در حال اهتزاز پرچم فلسطین منتشر کرد، تصویری که بارها در مطالب انتقاد از رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار گرفته‌است.

این روزنامه گفت که پس از ابراز نگرانی سیا در مورد امنیت وی از ذکر نام این مقام خودداری کرده‌است.
در این گزارش به نقل از مقامات آگاه آمده‌است که این مقام آمریکایی قبلاً بر آماده سازی تحلیل‌های اطلاعاتی روزانه ارائه شده به رئیس جمهور جو بایدن نظارت داشته و به گفته این مقامات، عکس منتشر شده توسط وی نگرانی‌هایی را در دولت بایدن ایجاد کرده‌است.
فایننشال تایمز به نقل از بیانیه سیا نوشت که افسران این آژانس «به عینیت تحلیلی متعهد هستند و ممکن است نظرات شخصی داشته باشند».
این روزنامه اشاره کرد که کاری که این مقام انجام داد در بحبوحه تنش‌های فزاینده در داخل دولت آمریکا در مورد نحوه مدیریت بایدن در جنگ غزه و اینکه آیا او باید تا زمان توقف جنگ بر رژیم صهیونیستی فشار بیاورد، رخ داد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *