کیشیدا: ژاپن به سیاست حل مسائل سرزمینی با روسیه ادامه می‌دهد

کیشیدا: ژاپن به سیاست حل مسائل سرزمینی با روسیه ادامه می‌دهدکیشیدا امروز (دوشنبه) گفت، ژاپن به حل مشکلات و مسائل منطقه‌ای و قلمرویی خود با روسیه ادامه می‌دهد و به دنبال رسیدن به توافق صلح است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در دویست و دوازدهمین جلسه فوق‌العاده پارلمان این کشور گفت: روابط با روسیه در مرحله دشوار و سختی است اما ما روند حل مشکلات منطقه‌ای و سرزمینی را پیگیری می‌کنیم و به دنبال دستیابی به یک پیمان صلح هستیم.
یکی از مناقشات بزرگ سرزمینی بر سر مجمع‌الجزایری واقع در اقیانوس آرام است که برای چندین دهه باعث تنش در روابط بین توکیو و مسکو شده و آنها را از امضای یک پیمان صلح دائمی پس از جنگ دوم جهانی باز داشته است.
مسکو این جزایر را که شامل “اینتوروپ”، “کناشیر”، “شیکوتان” و “هابومای” است و به جزایر کوریل شهرت دارد، جزئی از قلمروی خود می‌داند. این جزایر در ژاپن “سرزمین‌های شمالی” نامیده می‌شوند.
روسیه و ژاپن چندین بار تلاش کرده‌اند تا جنبه‌های مختلف و جداگانه عدم توافق‌های خود را مورد مذاکره قرار دهند اما هرگز این مذاکرات به امضای یک پیمان صلح دائمی ختم نشده است.
در مارس ۲۰۲۲، روسیه از مذاکرات با ژاپن خارج شد و فعالیت‌های اقتصادی مشترک خود با توکیو را در این جزایر مورد مناقشه تعلیق کرد، پس از آنکه دولت ژاپن از تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو بابت حمله به اوکراین حمایت کرد.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *